Dans Kursu

Dans Kursu Alternatifleri

Dans kursu olarak kurumumuzdan eğitimlerini alabileceğiniz ve bir spor dalı olarak kabul edilen ve uluslar arası bir federasyona sahip olan dans sporu, Olimpiyatlara aday bir spordur. Her yaşta yapılabilen Dans Sporu özellikle büyüme evresinde olan çocuklar için vücut gelişiminin yanı sıra sosyal kişiliklerinin de gelişmesine faydalıdır. Sporun Sanatla birleştiği bir dal Dans Sporu…

ha Cha
Cha cha’nın pistteki genel karakteri asalet veya ciddiyet taşımaktansa; neşeli sevinçli biraz da yaramaz muzır bir parti atmosferi içerir.
Ritimdeki keskin vuruşlara danstaki anî ve sert hareketler karşılık gelir, Cha cha içinde hızlı hareketler barındıran canlı ve dinamik bir Latin Amerikan dansıdır. Bir pozisyon dansı olmasından dolayı küçük alanlarda rahatlıkla uygulanabilir.

Samba
Samba dansı, samba müziğiyle 19. yüzyıldan beri yapılan Brezilya kökenli bir danstır. Heterojen kökeni nedeniyle farklı ritimlere sahip hareketlerden oluşur. Saatin tersi yönünde ilerleyen bu dans için geniş alanlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Rumba
Rumbanın yavaş, kalp atışını andıran ritmi ve romantik müziği onun sonsuz ve evrensel çekiciliğinin ana etkenidir. Dansın kendisi, tutkusuyla partnerini ritmin yoğunluğunda baştan çıkarmaya çalışan duygulu ve kışkırtıcı Latin aşığının özgüvenini ve gücünü simgeler. Ancak Rumba’da bayan kolay boyun eğmez. Aşkın dansıdır.  Küçük alanlarda rahatlıkla uygulanabilen bir dans türüdür. Oldukça romantik, duygusal, şehvetli, tutkulu, ağır bir danstır.

Pasa Doble
İspanyolca 2 adım anlamına gelen Paso Doble iki adımdan oluşan marş adımlarını temsil eder. İspanyolların hayatlarından çeşitli görüntüleri anlatan birçok İspanyol halk dansından biridir. Paso Doble temel olarak Boğa Güreşini anlatır. Burada erkek dansçı Matador/Torero ve bayan dansçı ise pelerini canlandırır.

Dansın karakteri Gurur ve Ağırbaşlılık, İspanya ve Flamenko esintileri içerir. Samba dansında olduğu gibi saatin tersi yönünde ilerleyen bu dans içinde geniş alanlara ihtiyaç duyulur.

Slow Vals
Bu valse İngiliz valsi de denir. İsminden de anlaşıldığı gibi yavaş tempolu bir danstır. Yavaş ve romantik bir yapıya sahiptir. Tüm standard salon danslarında olduğu gibi bu dans da saatin tersi yönünde ilerleyen bir dans türüdür ve geniş alanlara ihtiyaç duyulur.

Viyana Valsi
Viyana valsi yaklaşık 400 yıl kadar önce orta Avrupa’da doğmuş klasik bir saray dansıdır. Hızlı ve kayar gibi yapılan dönüşleri en belirgin özelliğidir. Günümüzde dansa değişik hareketler eklenerek geliştirilmiştir. Viyana valsi hızlı bir tempoya sahiptir.

Tango
Salon danslarının kibirli duruşu ile birleşmiş ve stakato karakter almıştır. Böylece dans gövdeye ve başa yoğunlaşmış olan vurgu ile günümüze kadar gelmiştir. Kadın ve erkek arasındaki tutkuyu yansıtır.

Foxtrot
Yavaş tempoya sahip bir dans türüdür. Pivot ve yürüyüşleri muhafaza eden bu dans yumuşak, akıcı, uçarcasına hareketlerle özdeşleştirilebilir.

Quickstep
Foxtrot’un hızlı bir versiyonu şeklini almış ve Quickstep olarak bilinmeye başlamıştır. Quickstep, dönüşler ve zıplamalar içeren hareketli, neşeli ve enerjik bir danstır. Hızlı ve neşeli ritmi, temiz adımlar ve canlı hareketler gerektirir.

Jive
Jive, ikinci dünya savaşından sonra ortaya çıkmış bir danstır. Çok eğlenceli , hareketli enerjik bir dans türüdür. Rock and roll, swing, buggy buggy gibi dansların bazı karakteristik özelliklerini içinde barıdırır. Cha cha ve rumba danslarında olduğu gibi küçük mekanlarda yapılabilir.

Dans kursu ile seveceğiniz, hemen hemen vücuttaki tüm kasların aktif olarak çalışmasını sağlayan dans, kemikleri kuvvetlendirir, esnekliği artırır, çeviklik kazandırır, koordinasyonu geliştirir. Endorfin hormununun salgılanmasını, beynin farklı bir şekilde ve sinir sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar. Güçlü bir kalp ve akciğere sahip olmaya yardımcıdır. Kendine güven duygusunu geliştirir. Daha fazla kalori harcanmasını kolaylaştırır.

Balejim, Türkiye Dans Federasyonu mezunu, alanında uzman ders eğitmenleriyle her yaş grubuna uygun salon dansları, serbest stil danslar, latin dansları, tango, Arjantin tango, breakdans, hiphop dansları veriyor. MEB onaylı olan dans dersi sertifikaları, öğrencilere sezon sonunda sınavla verilir. Dans geceleri de düzenleyen Balejim, böylelikle her yaşın gelişimine katkıda bulunuyor.

 

Balejim Sanat Okulu olarak İzmir'de Karşıyaka, Mavişehir,Bornova ve Gaziemir şubelerimizle dans kursları düzenliyoruz.

KURSLARIMIZ
Bale Kursu
Bale Jimnastik Kursu
Bale Oyun Grubu
Dans Kursu
Resim Kursu
Keman Kursu
Piyano Kursu