balejim-jimnastik-kursu

BALE JİMNASTİK KURSU

Bale Jimnastik Kursu ve Faydaları

 

Bale jimnastik kursu programlarında temel amaç; beden kontrolüne sahip çocuklar yetiştirmektir. Profesyonel eğitmenler ile çocuklar eğlenceli bir ortamda, esneklik, el-göz / sinir-kas koordinasyonu, denge, kuvvet, çeviklik konularında becerilerini geliştirirken aynı zamanda temel jimnastik hareketlerini öğrenmektedirler.

 

Bale jimnastik kursu ile çocuklar üzerinde sağlanacak faydalar

 • Kas kemik yapısının kuvvetlenmesi,
 • Sinir-kas koordinasyonunun mükemmel  seviyeye ulaşabilmesi, 
 • Bedenlerini daha bilinçli bir şekilde kullanabilme ve esneklik kazanabilme, 
 • Daha sosyal ve dışa dönük bireyler,
 • Hiper aktif çocuklarda daha sakin davranış durumu,
 • Duruş bozukluklarının düzeltilebilmesi,
 • Denge sorunu yaşayan çocuklarda olumlu yönde ilerleme,
 • İletişim kuramayan çocukların sosyalleşebilmeleri,
 • Yaşıtları arasında daha aktif ve girişken  olabilme,
 • Yaşıtlarına oranla her alanda daha fazla başarı gösterebilme,
 • Yaşıtlarına göre daha olgun ve sorumluluk sahibi olabilme.

 

Bir çocuk minimum 3 yaşında jimnastik sporuna başlayabilir. Yalnız bu başlangıç yaşı,çocuğun komut almasına, ailenin yetiştirme tarzına,karakter özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bale jimnastik kursu hem kız hem erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle başlama yaşı 3 yaş olduğu için tüm sporların öncesinde yer alabilen,tüm çocuklara yönelik olimpik bir branşa giriş sağlar. Jimnastik kursu ile çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kütlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Jimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur.Bu temel eğitimi almış olan çocuklar ileride branş değişikliği yaptıklarında dahi, herhangi bir bireysel veya takım sporuna bir adım önde başlayacaklardır.

 

Ailelerin spor bilincini hem kendileri hemde çocukları için edinmelerini ve bu doğrultuda geç kalmadan harekete geçmelerini öneriyoruz.Çünkü özellikle okul öncesi çocuklarda hareketliliği sağlayacak aktivitelerin yapılması, yaş dönemlerine göre hazırlanmış özel programlarla, doğal gelişimlerinin desteklenmesi gerekmektedir.

jimnastik-kursu

Bedensel Gelişim İçin Jimnastik Kursu

 

Bedenin, fiziksel yapısını düzeltme, güçlendirme ve geliştirme amacıyla düzenli hareket ettirme sanatı olan jimnastik, özgüven, disiplin, zekâ, kuvvet, esnekliklik ve estetik kazandıran diğer sporların temelidir.

 

Jimnastik, çocuğun iletişimini artırır, daha sosyal ve dışa dönük bir birey olmasını sağlar. Yaşıtlarına göre daha aktif ve girişken olur, her alanda daha başarılı, daha çok sorumluluk sahibi olur. Hiperaktif çocuklarda daha sakin davranış gözlemlenir, duruş bozukluklarını düzeltir.

 

Balejim’de jimnastik eğitimi, 3 – 10 yaş arası erkek ve kız çocuklarına haftada 2 gün 1’er saat verilir. Hafta içi öğleden sonra ve akşam, hafta sonu grupları mevcuttur. Ayrıca baleye veya jimnastiğe yeni başlamak isteyen 3 yaşındaki çocuklar için, ‘Balejim’ adını verdiğimiz özel sınıflar vardır. Bu programda da bale ve jimnastik dersleri müzik eşliğinde, birlikte yapılır.

btn

 

ÖN KAYIT FORMU

Geleceğin sanatçılarının adımlarını ilk attığı sanat okulumuza ile tanışın.

Düğmeye tıklayıp formumuzu doldurabilirsiniz…

footer-upper