SERTİFİKALAR

Sofya Ulusal Müzik Akademisi (NMA) Bale Sanatları Bölümü ile yapılan anlaşma sonucunda uluslararası geçerliliği olan diplomasının (Bakalorya- Master), üniversite eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilere verilmesi konusunda anlaşmaya varılmıştır. NMA’nın öğrenci kayıt kabul esaslarına göre öğrenci alımı yapmaktadır. BALEJİM Sanat Okulu İzmir’deki yetkili eğitim ve sınav merkezi olarak hizmet vermektedir.

 

Profesyonel bale sistemi olan Vaganova Sistemi, 04-18 yaş arası her öğrencinin seviye derecesini belirlenmesi ve belgelenmesini sağlayacak biçimde uyarlanmıştır. Türkiye’de Vaganova Sistemiyle çalışan okullar ve kurslardaki bale öğrencilerinin katılması için her yıl bir defa Derece (Grade) sınavı düzenlenmektedir. Bu sınavda başarılı olan bale öğrencisi, Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Sanatları Bölümü Derece (Grade) Başarı Belgesini almaya hak kazanır.

Okulumuzda MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) bale ve dans öğretmenliği sertifikası verilmektedir.

London College Of Music , her yıl, popüler, caz, çağdaş ve klasik müzik gibi geniş bir yelpazede binlerce öğrencinin müzik eğitimini değerlendirerek destekleyen bir okuldur. Müzik zevkiniz her ne olursa olsun, size uygun müzik kalifikasyonlarına sahiptir.

 

Trinity College London seviye sınavları, performans, öğretmenlik, müzik teorisi ve kompozisyon diplomalarının hepsi, tamamen ilgili İngiltere ve uluslararası düzenleyici kurumlar (akreditasyon kurumları) tarafından akredite edilmiştir. Uluslararası belgelendirme sistemleri arasında en bilinen ve en yaygın müfredatları uygulayan College, bu sistem ve uygulamasıyla dünyada 1. sıradadır.

 

Trinity College London sınavları periyodik olarak, her yıl KASIM ve HAZİRAN aylarında yapılacaktır.